7. A

Školní rok 2024/2025

Slovanské hradiště Mikulčice – exkurze sedmého ročníku

Věděli jste, že pár kilometrů od nás se rozkládá velkomoravské hradiště z období 9. století? Naši sedmáci v pátek 18.10. podnikli vzdělávací exkurzi na Slovanské hradiště do nedalekých Mikulčic. Dozvěděli se zde spoustu zajímavých informací ohledně osídlování Velké Moravy a prohlédli si vykopávky nalezené na tomto území. Výukový program s názvem Není voják jako voják oslovil především chlapce. Žákům byly představeny bojové zbraně i bojová výstroj a výzbroj. Sedmáci si také otestovali, jak by se jim vedlo, kdyby byli nuceni bojovat jako tehdejší vojáci, tedy pomocí luku a šípu. Na základě zábavných i znalostních úkolů a venkovních her zkusili změnit výsledky historických bitev. Mezi sebou tak nebojovala „sedmá á“ a „sedmá bé“, ale Slované, Frankové, Vikingové, nebo kočovníci. Dopolední program byl zakončen výšlapem na rozhlednu, odkud byl krásný pohled na téměř celý areál hradiště.

   

 

 

 

 

 

Třídu 7.A navštěvuje celkem 21 žáků – 13 kluků a 8 holek, třídní učitelkou je Mgr. Kamila Navrátilová.

 

 

Školní rok 2023/2024

Vzdělávací exkurze Brno

Třídy 6. ročníku si zpestřily předprázdninový týden, a to dvěma vzdělávacími exkurzemi v Brně. V Anthroposu se seznámily s prvními lidmi a vývojem člověka a společnosti od samotných počátků lidské existence, poté zavítaly do Planetária, kde v digitáriu zhlédly dokument s názvem Cesta Sluneční soustavou. Obě přírodopisné exkurze měly u šesťáků velký úspěch. Program byl zakončen návštěvou Rohlenky, kde jsme se posílili malou nezdravou svačinkou, aby cesta zpět do Vracova lépe ubíhala.

Popis není dostupný.

 

Vítejte na stránce třídy 6.A!

Třídu 6.A navštěvuje celkem 20 žáků – 12 kluků a 8 holek, třídní učitelkou je Mgr. Kamila Navrátilová.

 

Sledujte akce a průběh školního roku! 😊

 

 

Školní rok 2022/2023

PŘESPÁNÍ VE ŠKOLE – Rozloučení se školním rokem

Pro děti byl připravený bohatý program i s přespáním ve škole. Děti nejdříve začínaly únikovou hrou na hřišti, poté opékaly špekáčky a následovala pyžamová party. Během party se objevil tajný vzkaz na dveřích a pro děti byla přichystána noční stezka za poznáním. Děti hledaly po škole indicie, které je dovedly až k šílenému vědci, který si pro ně přichystal záludné otázky a úkoly.

Branný závod byl pro nás úspěšný!

  1. místo získala hlídka – Bábíčková, Lukáš, Rodrigues, Spusta a Podhorský.
  2. místo získala hlídka – Mezihoráková A., Horák, Iš a Mezihorák.

Školní výlet – Moravský kras

PROJEKT – VÝVOJ MOTÝLŮ. 

Paní učitelka pořídila do třídy 3 larvy motýlů. Děti si vedly svůj deník, kde zaznamenávaly, jak se larvy mění a jak se motýl vyvíjí.

Naše larvy jsme si pojmenovali – Maťo, Cecil a Luna.

Vylíhli se nám dva motýli – Maťo a Cecil.  Na zahradě jsme je vypustili do světa.

 

DEN V KOSTÝMU

 

Tvoření z marcipánu

Anglické divadlo – THE MAD PROFESSOR

Halloween – tvoření.

 

 

PŘÍRODOVĚDA – Tvoření sopky

            

 

Školní rok 2021/2022

ČERVEN

Koupaliště jen pro nás!

 

 

Školní výlet – KOVOZOO A SKANZEN MODRÁ

         

Branný závod – naše hlídky.

   

Úspěchy v plavání.

  

 

PROJEKT – ŽIVOT NA NAŠÍ PLANETĚ 

V první části projektu žáci zhlédli dokument Davida Attenborougha – Život na naší planetě. Známý moderátor přírodovědných pořadů se ohlíží za svým životem a historií vývoje života na Zemi. Vnímá významnou ztrátu divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti, která může dopadnout dobře nebo špatně. Věří, že lidé mohou ovlivnit naši budoucnost a přírodu zachránit.

Úkolem žáků v první části bylo nasbírat z dokumentu informace potřebné pro následující práci ve skupinách. A namalovat obrázek inspirovaný tímto dokumentem.

V druhé části se děti dozvěděly, co znamená pojem biodiverzita a jak moc je pro naši planetu důležitá. Ocitly se na dvou zahradách. V jedné tajemné, hustě porostlé, plné květin, keřů a stromů a v druhé přísně udržované s nízkým trávníkem a vybranými rostlinami podél plotů. Sami žáci přišli na to, ve které zahradě se bude živočichům lépe žít a jak málo stačí k tomu, aby se takový koutek vytvořil i v upravené zahradě.

Nejdůležitější částí z celého projektu bylo to, že žáci společně vytvořili pravidla – cestu kudy se vydat, abychom naší planetu dokázali zachránit. Protože příroda už dávno ví, že každému živočichovi, tzn. i člověku, se dobře daří, pokud se dobře vede všemu kolem něj.

VÁNOCE

Vánoční tvoření stromečků.

      

 

Leden – zase bruslíme!

 

Prosinec – Bruslení

 

Už jsou z nás čtvrťáci!

 

 

 

 

 

Školní rok 2020/2021